середу, 12 лютого 2014 р.

"Любов починається з рідної місцевості і переростає потім у любов до всієї країни.
Пізнавати свій край, вивчати його означає любити його ще глибше"
                                                                                     А. Барков



 Праворуч від сучасного шляхопроводу (бульвар Дружби народів – Московська площа) знаходився ставок, який  належав Києво-Печерській лаврі. Ці лаврські володіння називалися «Вышняя (Высшая) Либедь». 
У 19 ст. Києво-Печерський монастир мав ще кілька земельних ділянок як на лівому березі річки Либідь, так і на її правому березі. Тут були городня земля, сінокоси, господарчі та житлові споруди. 
За планом 1831 року на «Низшей Лыбеди» існувало «шесть сараев для сделания кирпича», «три кирпичные обжигательные печи», три житлових будинки, стайня та інше. 
На період 1860-х років узагальнену інформацію про лаврські володіння на річці Либеді надає Л.Похилевич: «Коноплянка в выгонной черте города, по обеим сторонам речки Лыбеди. Урочище заключает в себе: собственно Коноплянку, на правой стороне Лыбеди 136 десятин земли, поросшей большею частиею кустарником. Оно отведено в 1791 году для штатных лаврских служителей. б) Лаврские заводы кирпичные и пивной с прудом на Лыбеди, мельницею, садом и хозяйственными заведениями. Все эти заведения оценивались в 61000 руб. и занимают пространства 86 десятин; но пивоварня перестала варить пиво, со времени введения акциза на пиво. Урочище это отведено Лавре в 1788 году. в) Высшая Лыбедь, бывший пруд с мельницею на Васильковской почтовой дороге. Плотина, разорванная от грозового дождя в 1839 году, не возобновлена к поводу разногласия о том, кто должен содержать плотину, через которую проходит большой тракт. Ныне на месте пруда заведены огороды пространством в 23 десятины, отданные в аренду». 
                                                                           Інформація  з  сайту  old.sobor.in.ua/node


Немає коментарів:

Дописати коментар